7 Mart 2015 Cumartesi

BLACKSTONE SERISI-Çırılçıplak,Senin İçin (Raine Miller)

Kitapları bitireli baya oldu ama yeni zaman buldum yorum yayınlamak için.Kitapları en iyi şekilde ifade etmeye çalışacağım, umarım içinizi aydınlatmış olurum;

Konudan biraz bahsetmek istiyorum öncelikle; Brynne üniversiteye giden bir kız, aynı zamanda nü modellik yapıyor.Bir gün bir sergideki fotoğrafı(ki bu Çırılçıplak'ın kapağındaki resim oluyor) Ethan James Blackstone adlı bir adam satın alıyor ve kitap böyle başlıyor.
Şöyle söyleyeyim, kitabın yazılış hikayesi acayip hoşuma gitmişti benim.Yazar başka bir kitabı için resim ararken kapaktaki bu resmi görmüş ve aklına böyle bir kitap yazmak gelmiş.İlham işte, ne zaman geleceği belli olmaz diyerek yazımdaki heyecanımı da belirtiyoruum:D

Birinci kitap 200 küsür sayfa olmasına rağmen Ethan Blackstone benim için tam bir afetti valla.Bir erkek karaktere bu kadar kısa sürede bağlanmamıştım.Adamın söylediği her şey gülümsetti beni, kitap boyunca sırıtıp durdum yani.Kız karakter Brynne ise karanlık bir geçmişe sahip diyebiliriz.Ona acıdım ama abarttığını da düşünmedim değil.Birinci kitapta en çok hoşuma giden yer tanışmaları, Ethan ve Brynne arasındaki konuşmalar oldu.Ve söyle diyeyim, heyecanlı bitiyor birinci kitap ve acayip derecede kısa bir sürede bitiyor.

Yani kısaca, birinci kitaba bayıldım ve ikinci kitabı okumak için baya bir hevese giriştim.
                             Puanım;
2. KİTAP, SENİN İÇİN

Birinci kitaba beş puan verdim...Peki ikinci kitap? Puanım kesinlikle beş olamaz çünkü bana göre tamamen geçiş kitabıydı.

Birinci kitabın sonundaki heyecan bu kitapta yoktu.Bu kitap erkek karakter Ethan'ın ağzından olduğu için acayip heyecanlıydım ama Ethan'ın bu kadar duygusal olduğunu bilmiyordum cidden ya.Bir adam ne kadar değişebilir bilmiyorum ama ben yazarın Ethan'ın duygularını acayip derecede abarttığını düşünüyorum.Belki garip bir tabir olacak ama adam kızın ayaklarına kapanacaktı resmen.
Tamam, seviyordur kapanır ayaklarına, bu tür erkeklere hep aşık oluruz ama birinci kitaptaki Ethan ile ikinci kitaptaki Ethan arasında dağlar var.
Bu kitap daha çok bilgi verici, aklımızdaki soruları yanıtlayıcı bir geçiş kitabıydı diye düşünüyorum bu yüzden 300 sayfaya yakın bir kitabı baya uzun bir sürede okudum.Çırılçıplak bir günde bitmişti, ama Senin İçin en az beş-altı gün sürdü.

Üçüncü kitabı da almayı düşünüyorum çıktığı zaman, çünkü ikinci kitabı sevmeme nedenim erkek ağzından anlatımın büyüyü bozması.Üçüncü kitapta aynı sorunun olacağını sanmıyorum çünkü ortada konuşulacak bir konu kalmadı.Yaşasın ekşın!

  Çooook üzülerek birinci kitabına bayıldığım bu serinin ikinci kitabına bu kadar düşük bir puan veriyorum, bence yazar çok daha güzel bir şekilde yazabilirdi bu kitabı, geçiştirilmiş gibiydi.
Kitap yorumlarım bunlar, fakat yayınevine de minnetlerimi sunmadan geçemeyeceğim.O mükemmel ayraçlar, basımlar, orjinal kapak,çeviri...Ki orjinal kapağın yazısı değiştirildiği açın ayrı minnettarım.Yabancı Yayınları favorilerimden kesinlikle.

Fotoğrafı da favori fotoğraflarımdan biri ilan ediyorum bu arada jhkglfd2 yorum:

  1. Ya blog'unun tasarımı o kadar güzel ki sırf güzel diye sürekli bakıp duruyorum ayrıca şu kitap yorumlarında kapaklara yaptığın şu shoplar var ya (keşkeee benim olsa) bu işi bana öğrettt afsaghskjal

    YanıtlaSil
  2. Bu yorum yazar tarafından silindi.

    YanıtlaSil